Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

В контексті вчорашнього допису про інтерв’ю т.зв. глави терористичної освіти «ДНР» польському виданню, в якому Пушилін Дєніс Владімірович озвучив сурковські наративи, Telegram-канал «Це ДНР, дитинко» підтвердив деякі цікаві нюанси.

А саме: інтерв’ю організовував і реалізував дійсно помічник Суркова і нинішній начштабу Пушиліна Дєніса Владіміровича – Дєніс Дєнісов. Ціна питання всього лише 12 тисяч євро, скільки отримав журналіст – «білоруський дисидент», добре відомий в Україні, і редактор – це вже питання інше. Як-то кажуть, гроші не пахнуть.

Також, як підтверджує вищевказаний Telegram-канал, на даний момент завдання, яке поставив Сурков, – це виведення і легалізація Пушиліна Дєніса Владіміровича в міжнародному інформаційному полі, як фігури, з якою потім доведеться домовлятися про «повернення» окупованих територій до складу України на правах широкої автономії.

Крім того, за інформацією групи ІС, Владислав Юрійович сприймає Пушиліна Дєніса Владіміровича як повністю маріонеткову фігуру, яка після т.зв. виборів в «ДНР» і займеться об’єднанням двох псевдореспублік в одне ціле. Як на такі плани дивляться в ФСБ РФ, яка намагається повністю взяти під свій контроль окуповані території Донбасу, для Суркова поки питання другорядне.

Тож, дивимося, хто наступним захоче оприбуткувати 12 тисяч євро з казни Кремля (хоча, може, тепер і більше – в силу вже іміджевих ризиків).

Джерело: Дмитрий Тымчук