Народний депутат України Дмитро Тимчук

Після того, як Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, «зрадофіли» (а частіше – російські тролі під їх виглядом) тут же почали намагатися нівелювати цю блискучу перемогу Києва під загальним гаслом «а що це дасть, якщо Путін все одно плював на Міжнародний трибунал з висоти Спаської вежі Кремля?» І доля істини в цих словах начебто є (без чого, втім, ІПсО на зразок нинішньої не мали б сенсу).

Але! Тут має значення позиція західних партнерів, передусім – учасників «нормандської четвірки». МЗС Німеччини вже офіційно заявило: «Ми закликаємо Росію виконати це рішення і негайно звільнити захоплених моряків, а також повернути утримувані кораблі». Офіційної позиції Франції доки немає. З інших найважливіших західних гравців, смію сподіватися, США повністю підтримають рішення Міжнародного трибуналу.

Від цієї підтримки і залежить формат і об’єми прийдешніх «гамбургських санкцій». На жаль, на прикладі самого факту озброєної агресії РФ біля Керченської протоки в листопаді минулого року ми бачили, що «стурбованість» Європи мало позначилося на реальній реакції, яку можна було «помацати руками». Варто сподіватися, що рішення Міжнародного трибуналу подіє ефективніше.

Головне – щоб наші хлопці швидше повернулися додому!

Джерело: Дмитро Тимчук