«Дніпроазот» – єдиний виробник рідкого хлору в Україні – припинив роботу близько двох тижнів тому

Компанія «Дніпроазот», яка є єдиним виробником рідкого хлору в Україні, готова відновити роботу за умови підвищення цін. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

«У зв’язку зі значним подорожчанням енергоресурсів, зокрема, природного газу, виробництво аміаку і карбаміду в АТ «Дніпроазот» стало економічно невигідним, підприємство було зупинено повністю. В тому числі, зупинила свою роботу хлорна група цехів, обсяг виробництва якої становить лише 10% від загального обсягу», – йдеться в повідомленні.

На підприємстві уточнюють, що обладнання з виробництва хлору – в робочому стані і готове до використання і відновлення виробництва в будь-який момент.

«АТ «Дніпроазот» готове відновити виробництво рідкого хлору, незважаючи на економічні збитки підприємства. Для відновлення роботи хлорної групи цехів АТ «Дніпроазот» нами розглянута необхідність підвищення цін для якнайшвидшого відновлення роботи зазначених цехів підприємства. У зв’язку з цим, нами підготовлено економічне обґрунтування необхідності підвищення цін на вироблену продукцію», – зазначає прес-служба.

Повідомляється, що відповідне звернення направлено 2 липня 2018 року в Антимонопольний комітет України і перебуває на розгляді вже два тижні. Мета даного звернення – отримати висновок про можливість підвищення підприємством ціни на рідкий хлор і відповідності вищевказаних дій АТ «Дніпроазот» положенням антимонопольного законодавства України.

Також зазначається, що нова ціна на хлор, яку підприємство пропонує встановити, відповідає середньоринкової в 2018 році з розрахунку за 1 тонну хлору, згідно з інформацією на сайті «Прозорро».

«Адміністрація АТ «Дніпроазот», розуміючи всю важливість і значимість даного питання, готова вже зараз укласти прямі контракти на постачання рідкого хлору. Дані контракти набудуть чинності одразу ж після отримання роз’яснень від АМКУ», – наголошують у прес-службі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Дніпроазот» припинив роботу близько двох тижнів тому. За офіційною версією, це сталося в зв’язку з підвищенням цін на газ, внаслідок чого сильно здорожчала вартість продукції, а це робить її неконкурентною на ринку.

Дезінфектор, який  виробляє «Дніпроазот», використовується для водоочищення на понад 170 водоканалах. Таким чином, українці можуть залишитися без чистої питної води. Зокрема, Харків може спіткати така доля вже цієї суботи, Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир – у серпні.

Крім того, компанії, що використовують рідкий хлор та соляну кислоту для очищення питної води, можуть припинити виробництво. Зокрема, йдеться про такі великі компанії як Coca Cola, Pepsi Cola, Carlsberg та інші відомі підприємства, які виготовляють напої.