Шахтні води, що містять отруйні речовини, можуть потрапити в акваторію річки Сіверський Донець та Азовського моря

Окупаційна влада Донбасу планує затопити шахти Горлівки та Єнакієвого. Ватажки самопроголошеної «Донецької народної республіки» аргументують це рішення нерентабельністю копалень. Однак припинення роботи підприємств неминуче призведе до екологічної катастрофи, якщо не відкачувати шахтні води. Про це пише Обозреватель.

За даними джерел видання, у Горлівці в підвалах будинків вже виходить газ. Це вірна ознака підтоплення, коли шахтні води виштовхують метан і він накопичується в підвалах, на перших поверхах будинків. Достатньо іскри, щоби стався вибух.

Небезпечна ситуація склалась і з потраплянням у шахтні води дуже отруйної речовини – близько 50 тонн мононітрохлорбензолу загрожують життю людей.

Однак справжньою катастрофою можу стати зупинка насосів на шахті «Юнком» («Юний комунар»). У 1979 році на глибині 900 метрів тут був проведений ядерний вибух (об’єкт «Кліваж»). Метою вибуху було зниження напруги в гірському масиві, що в результаті повинно було підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів.

«Якщо води вийдуть на поверхню, рівень радіації перевищуватиме допустиму межу в тисячу разів, і ми можемо отримати другий Чорнобиль», – зазначив лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Раніше він вже неодноразово попереджав, що якщо неконтрольовані підземні води об’єднаються з великим об’ємом води на різних горизонтах, все це потрапить в акваторію річки Сіверський Донець і в акваторію Азовського моря. Небезпека загрожує не лише окупованим територіям, а й всьому Донбасу, а також Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областям.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ