Орієнтовні річні доходи від майнінґу  складають 7,2 млрд доларів, а витрати – 1,5 млрд

Дослідники з британської системи порівняння цін на енергоносії Power Compare виявили, що загальний обсяг електроенергії, необхідний для майнінґу (виробництва) Bitcoin, більший, ніж споживання електрики в 159 країнах світу. Про це йдеться в дослідженні компанії.

На мапах помаранчевим кольором позначено країни, які використовують менше електрики, ніж потрібно для підтримки працездатності біткойна.

Станом на 20 листопада 2017 року поточне річне споживання енергії Bitcoin становить 29,05 ТВтч. Це близько 0,13% від загальносвітового показника споживання електроенергії. Зазначається, що якби всі майнери жили в одній країні, то вона була б на 61 місці за енергоспоживанням у світі.

Power Compare також створили рейтинг, в якому враховано співвідношення енерогоспоживання і актуальне значення для біткойна.

Так, Україна  займає 24 місце в світі з використання електрики, і у порівнянні з нею вигадана країна, де всі займаються майнінґом, споживає 20,31% електрики. Відповідно, Україна використовує майже в 5 разів більше енергії, ніж усі майнери у світі. Якщо значення більше 100%, отже країна витрачає менше.

Найближче до 100% – Марокко з показником 100,17%. А перші три місця в цьому списку займають Китай (0,49%), США (0,74%) і Росія (2,73%).

Дослідники також зробили розрахунки щодо швидкості зростання споживання електричної енергії, необхідної для біткойна. Якщо вона збережеться, то вже до лютого 2020 року майнінґ криптовалюти буде споживати стільки ж, як і весь світ сьогодні. Орієнтовні річні доходи від майнінґу  складають $7,2 млрд, а витрати – $1,5 млрд.

Читайте: Криптокарбованець з початку року подорожчав у 67 разів