За словами Мей, головне завдання її уряду – домогтися якомога кращої угоди в питанні торгових відносин з ЄС

Щонайпізніше до кінця березня 2017 року Велика Британія скористається статтею 50 Лісабонської угоди та вийде зі складу Євросоюзу. Процес переговорів з ЄС про нові двосторонні відносини почнеться в квітні. Цю заяву зробила прем’єр-міністр Тереза Мей, повідомляє BBС.

За словами Мей, головне завдання її уряду – «домогтися якомога кращої угоди в питанні торговельних відносин з Євросоюзом». При цьому вона додала, що неможливо зберегти «шматочки» членства в організації.

Видання нагадує, що впродовж останніх тижнів в британському суспільстві тривали активні дебати про природу Brexit і чи обов’язково відмова від вільного руху громадян ЄС на території Британії означатиме втрату доступу до єдиного європейського ринку.

Колишній посол Бритації в ЄС сер Айван Роджерс звинуватив уряд в «затягуванні» процесу Brexit. У свою чергу, Мей з ним не згодна. Вона наголошує, що процес тривалих роздумів уряду – це нормально, зважаючи на складність проблеми.

«Часто люди говорять так, ніби ми залишаємо ЄС, але хочемо залишити якісь шматочки членства. Ми йдемо. Ми залишаємо організацію і не збираємося бути членом ЄС більше. Питання в тому, які відносини Британія матиме з ЄС за його межами», – наголосила вона. Мей також пообіцяла, що впродовж найближчих тижнів виступить із промовою, в якій повідомить усі подробиці.

Нагадаємо, референдум про вихід Великої Британії з Європейського Союзу відбувся 23 червня. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися у ЄС.

Велика Британія була членом ЄС протягом 43 років.

Читайте: Після Brexit британці зможуть «купити» громадянство ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ