Зниження курсу долара в НБУ пояснюють надлишком долара на ринку і підвищеним попитом іноземних інвесторів на державні цінні папери

Експерти зробили прогноз щодо курсу гривні. Деякі з них вважають, що курс національної валюти й надалі зміцнюватиметься, інші припускають, що на валютний ринок можуть вплинути політичні чинники. Про це пише видання Сегодня.

Зазначається, що за минулий тиждень долар встиг впасти в ціні на 78 копійок. Після невеликого зміцнення у вихідні валюта продовжила падіння ще на шість копійок. Внаслідок цього курс на міжбанку становив 27,06 і 27,11 грн, а Нацбанк встановив офіційний курс гривні на рівні 26,9 грн за долар

Зниження курсу долара в НБУ пояснюють надлишком долара на ринку і підвищеним попитом іноземних інвесторів на державні цінні папери. Так, тільки за січень українці купили $563 млн, а продали — $667 млн. З поясненнями регулятора згоден і керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

Водночас думки експертів щодо поведінки курсу надалі різняться.

«Якщо брати тільки економічні фактори, курс долара продовжить плавне зниження до кінця лютого він може знизитися ще на 15-20 копійок, до 26,8-26,9», – вважає економіст Іван Нікітченко.

А ось курс євро в Україні, на думку економіста, залежатиме від котирувань в парі євро/долар на міжнародних ринках.

«При продовженні зниження курсу євро у світі й невеликому здешевленню долара у нас в Україні курс євро може опуститися до 30 грн/євро», – зазначив експерт.

За його словами, все може змінитися в березні.

«Якщо враховувати політичні чинники, до початку березня на ринку цілком можуть бути деякі панічні настрої, пов’язані з виборами. Це будуть останні тижні перед виборами – і як може йти передвиборчий процес, поки складно сказати. Цілком можливо, що кампанія буде «брудною», що позначиться на настроях населення та бізнесу», – вважає Нікітченко.

Андрій Забловський менш оптимістичний.

«Враховуючи фактор пікового навантаження з виплати зовнішніх боргів, негативного сальдо зовнішньої торгівлі, недовиконання дохідної частини держбюджету за січень 2019 року (6,5 млрд грн, або 11%), можна очікувати, що тиск на валютний ринок знову посилиться, і до кінця лютого 2019 року курс гривні щодо американського долара може становити близько 27,5-28,0», – озвучив свій прогноз експерт.

В обмінних пунктах валюти поки все спокійно, хоча касири відзначають невелике зростання попиту на долари і євро.

«Минулого тижня було дуже мало людей, зараз вже більше», – розповіла співробітниця одного зі столичних обмінників.

«Але міняють частіше всього потроху – в середньому по 50-100 доларів за раз», – додала вона.

Зростаючу затребуваність валюти підтвердили і в іншому обміннику. При цьому готівкові і долари, і євро в достатній кількості є: в більшості точок можна було без проблем купити на місці до тисячі доларів. В одному обміннику запропонували навіть три. А ось більш велику суму – понад $5 тисяч – майже у всіх обмінниках пообіцяли продати тільки на наступний день.