Більша частина океану ставатиме синішою. В окремих ділянках вода може забарвлюватися у зеленуватий колір

Через глобальне потепління Світовий океан поступово змінюватиме колір. Зокрема, упродовж наступних десятиліть він стане синішим. Про це йдеться у новому дослідженні, оприлюдненому в журналі Nature Communications, пише ВВС-Україна.

За словами вчених, головну роль у цьому процесі зіграє фітопланктон. Він не лише асимілює сонячну радіацію в процесі фотосинтезу, а й виступає нижчою ланкою в харчовому ланцюзі. Фітопланктон також впливає на те, якою ми бачимо воду. Чим його більше – тим менш синьою вона нам здається. В окремих випадках вона навіть може забарвлюватися в зеленуватий колір.

Водночас зростання температури вплине на фітопланктон і морські мікроорганізми. Поступово їх ставатиме все менше, й вже до 2100 року близько 50% світового океану суттєво змінить свій колір.

Більша частина океану ставатиме синішою. Проте, в окремих ділянках, поблизу полюсів і екватора, вода може забарвлюватися в зеленуватий колір. Це пов’язано з тим, що деякі види фітопланктону все ж добре відреагують на зростання температури.

У своїх розрахунках вчені припускали, що до 2100 року глобальна середня температура на Землі підвищиться на три градуса за Цельсієм – це, за їхніми словами, наразі найбільш вірогідний сценарій.