За словами Ірини Луценко, робоча група має впродовж трьох місяців напрацювати компромісний документ

Представник Президента в парламенті Ірина Луценко заявила, що Верховна Рада вже в листопаді цього року може заборонити ввезення в країну автомобілів з іноземними номерами, передає телеканал  112 Україна.

«Ми найближчим часом закриваємо кордон для того, щоби не продовжувати ці транзитні пересування, це накопичення в Україні таких незаконних автомобілів», – сказала вона.

За словами Луценко, на це знадобиться близько 1-2 місяців, потім буде ухвалено закон щодо обмеження. Зокрема, робоча група має впродовж трьох місяців напрацювати компромісний документ: «Про вартість мита, про платежі, які мають бути сплачені, про штрафні санкції. І зараз напрацьовуються умови мораторію на перевірки, на драконівські методи, які ніби застосовують. Якийсь певний період мораторію на такі драконівські заходи буде зроблений, але кордон закриється і напрацюється компромісний варіант розмитнення цих автомобілів».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Києві біля Верховної Ради проходить акція власників автомобілів на європейських номерах за легалізацію нерозмитнених авто. Водії почали збиратися в центрі Києва ще у ніч на 6 вересня. Автомобілісти заявили, що протест триватиме у безстроковому режимі.

Мета акції протесту – «домогтися від влади того, щоб українці могли купувати автомобілі на українських номерах за європейськими цінами», позаяк в Україні авто коштують в рази дорожче, ніж у Європі.

Крім того, учасники акції домагаються припинення «репресій» силових структур проти водіїв автомобілів на єврономерах і мораторію на дискримінацію до остаточного законодавчого врегулювання питання.

7 вересня нардеп Тарас Батенко в ефірі каналу «Рада» повідомив, що правоохоронці намагалися розігнати акцію власників автомобілів з єврономерами.