Рішення націоналізувати фінустанову було обґрунтованим, стверджують у регуляторі

У Нацбанку України вчергове наголошують на тому, що націоналізація «ПриватБанку» була неминучою, адже в іншому разі постраждали би 20 мільйонів його клієнтів та фінансова стабільність країни. Таку заяву зробила заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає прес-служба регулятора.

«У банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. «Приватбанк» був фінансовою пірамідою. Всі висновки незалежного аудитора компанії Ernst & Young ще раз підтвердили раніше зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану «ПриватБанку» на момент націоналізації та обґрунтованість рішення держави щодо входження в капітал банку задля захисту понад 20 мільйонів його клієнтів та збереження фінансової стабільності у країні», – заявила вона.

До слова, раніше в ГПУ заявили, що розпочалось розслідування через доведення «ПриватБанку» до банкрутства, також порушені кримінальні справи за цим фактом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук заявив, що колишній топ-менеджмент «ПриватБанку» щедро роздавав кредити компаніям з грецькими номінальними власниками. Причому майже усі кредити надавали на неринкових умовах: низька відсоткова ставка, погашення усієї суми кредиту наприкінці дії кредитного договору.

За словами Ваврищука, після діагностичного обстеження «ПриватБанку» новою командою НБУ у 2015 році і тривалих переговорів тодішній топ-менеджмент банку визнав, що реальними позичальниками були інші компанії, а «порожні» компанії були лише посередниками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ