Насправді Кіріл Чубенко – житель Мінська на ім’я Віталій Юрченко, який до Майдану не мав жодного відношення

В ефірі російського пропагандистського «Пєрвого каналу» вийшов сюжет до річниці Майдану в Україні. У ньому фігурує «учасник Євромайдану Кирило Чубенко», який насправді немає жодного відношення до Реводюції гідності. Про це повідомляє INSIDER.

Автори сюжету Кіріл Брайнін і Ігор Критський стверджують, що «з моменту Майдану жити в Україні стало тільки гірше, влада заробляє на конфлікті, а війну закінчувати ніхто не збирається».

«Нічого мені особисто не дав Євромайдан. Ось, подивіться, де ми опинилися. Потрібно було дивитися в майбутнє, а ми в майбутньому залишилися без тепла, з дорогущою енергією, і незрозуміло, коли все це закінчиться», – каже фейковий євромайданівець Чубенко.

Насправді Кіріл Чубенко – житель Мінська на ім’я Віталій Юрченко, який до Майдану не мав жодного відношення.

«Мені на пошту прийшов лист, автор якого пише, що «бідний українець» насправді – Віталій Юрченко, живе він в Мінську у військовому містечку, закінчив юрфак БГУ. Та й за мірками Республіки Білорусь не бідували ніколи. Під час Майдану був ще студентом, відношення, звичайно, до подій ніякого не має. Загалом, ганьба», – заявив російський блоґер Ілля Варламов.

Користувачі соцмереж відшукали фото Віталія Юрченка, і переконалися, що він дійсно зіграв роль в сюжеті «Пєрвого канала». Незабаром Юрченко закрив свої профілі та видалив фотографії з соцмереж.

7 грудня «Пєрвий канал» вибачився за сюжет з підставним учасником Євромайдану.

Як повідомляє Meduza, на каналі заявили, що інтерв’ю з підставним учасником Євромайдану записали позаштатні кореспонденти, оскільки штатні журналісти каналу «не мають можливості працювати в Україні».

«Вони визнали, що дійсно зняли свого знайомого, оскільки зйомка справжнього інтерв’ю була зроблена з технічним браком, а сюжет треба було терміново здавати», – йдеться у повідомленні.

Ситуацію прокоментував і сам герой сюжету. В інтерв’ю білоруській газеті «Наша Нива» Віталій Юрченко заявив, що йому соромно за участь у створенні фейка.

«Я працював аналітиком в білоруській компанії, що виступає посередником між телеканалами та операторами по всьому світу», – розповів Юрченко.

За його словами, білоруська компанія співпрацювала з «Пєрвим каналом».

«Просто всередині компанії попросили допомогти, а про наслідки в той момент не подумав. Хочу попросити вибачення у всіх, хто це бачив і не бачив, якщо за таке взагалі можна вибачитися. Після виходу матеріалу Варламова мені стали писати в соціальних мережах з погрозами. Мені пишуть жахливі образи, а я розумію, що їх заслужив. Не можу тільки зрозуміти, як я на таке погодився. У конфлікт України і Росії я не займаю нічию позиції. Це інформаційна війна і мені соромно, що став її частиною», – пояснив Юрченко.

Також він додав, що грошей за цей ролик не отримував.