Книжки містять ознаки пропаганди

Державний комітет телебачення і радіомовлення України заборонив ввезення до країни ще 23 російських книг,  у яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, ознаки пропаганди Росії, її органів влади, імперських геополітичних доктрин і комуністичного тоталітарного режиму виявлені в книгах московських видавництв «Альпіна Паблішер», «Альпіна нон-фікшн», «Ексмо» та самарського видавництва ВД «Бахрах-М».

Заборонена до ввезення в Україну книга Даніла Дьоміна «Корпоративная культура. Десять самых распространенных заблуждений», «в якій автор багато сторінок присвячує» могутній корпорації і наддержаві СРСР «та наводить як приклад методи управління країною Сталіним». Українські чиновники також заявили про «пропаганду комуністичного тоталітарного режиму» в дитячій книзі Єлєни Смішливої та Лани Богомаз «Чему я могу научиться у Анны Ахматовой», оскільки автори називають Жовтневу революцію «однією з найбільших подій в історії Росії» та ілюструють книгу портретами Леніна і червоними прапорами.

Книги Артура Салякаєва «Неслучайные связи: Нетворкинг как образ жизни», Владіслава Моїсеєва «Бизнес из ничего, или Как построить интернет-компанию и не сойти с ума» та Михайла Умарова «PR в реальном времени: Тренды. Кейсы. Правила» «популяризують російські соціальні мережі «ВКонтакте», «Однокласники», а також ресурс maіl.ru і сервісні портали «Яндекс», доступ до яких в Україні заборонений».

Не продаватиметься в Україні й книга Алєксандра Соколова «Мифы об эволюции человека», в якій «автор, описуючи методи антропологічної реконструкції, посилається на досвід силових структур РФ». А в книзі В’ячеслава Семенчука «101 способ раскрутки личного бренда: Как сделать себе имя» використані приклади лідерів РФ, а також представників російського шоу-бізнесу, внесених до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці України.