Герой України переконаний, що чинний президент вже четвертий рік не виконує своїх конституційних обов’язків

800 тисяч гривень з Держбюджету країни, яка воює, на танці для президента – це аморально. Так прокоментував віденський вояж Петра Порошенка український політик, правозахисник, довголітній політв’язень радянських концтаборів, Герой України Степан Хмара, передає Вголос.

«Мабуть, для України було б добре, коли б Порошенко з Відня назад не повернувся, як Фірташ свого часу.  Можливо, за його відсутності Україні було б завдано менше шкоди. Я не хочу коментувати моральність такого вчинку Порошенка, бо робити таке – це принижувати себе самого», – сказав він.

На думку Степана Хмари, чинний президент України вже четвертий рік не виконує своїх конституційних обов’язків.

«Він має дбати про оборону України, але у нас немає жодного патронного заводу, на окупованих територіях не запроваджений воєнний стан, президент робив фактично все, щоб РФ у Парламенті не визнали окупантом. Далі – оточення Порошенка дружить з високопоставленими чиновниками держави-агресора. Російський бізнес процвітає в Україні. І навіть ті бізнесмени, проти яких США ввела персональні санкції, а це, наприклад, депутат Держдуми Алєксандр Бабаков – в Україні розвиваються. І у Порошенка все добре з бізнесом у РФ. Повна гармонія. Але Україна при цьому втрачає економічно, і найгірше – на війні вбивають наших кращих синів», – обурився він.

Петро Порошенко мав би займатися територіальною обороною держави в окопах, як генеральний командувач ЗСУ, переконаний Степан Хмара.

«Але цей цинічний крок з балом за державні кошти показує, що йому краще займатись фінансовими потоками, нарощувати прибутки, уникати сплати податків завдяки офшорам. А тут ще і у Відень з’їздить, потанцює, чорної ікри з’їсть, зустрінеться з своїм давнім другом олігархом Дмитром Фірташем. Про яку мораль тут може бути мова?», – резюмував він.

Як відомо, 8 лютого, президент Петро Порошенко здійснить робочий візит до Австрії, в рамках якого він разом зі своїм австрійським колегою Александером ван дер Белленом відвідає Віденський оперний бал. Поїздка глави держави до Австрії обійдеться державному бюджету в майже 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, з 1 по 8 січня президент Петро Порошенко здійснив таємний вояж на Мальдівські острови. Глава держави відпочив у 5-зірковому курортному готелі Chevan Blanc Randheli. Це розкішні приватні вілли посеред Індійського океану. За даними журналістів програми «Схеми», неафішований президентський відпочинок разом з перельотом загалом коштував не менше ніж 500 тисяч доларів, що становить понад 14 мільйонів гривень. У прес-службі президента повідомляли, що Порошенко відпочивав на Мальдівах за власний рахунок.