Економіст запевнив, що українці навряд чи дочекаються скасування абонплати

Економіст Богдан Кушнірук у своєму Facebook припустив, що додаткову абонплату за газ скасувати нереально, єдине, що можна зробити – це обґрунтувати розмір абонплати та врегулювати фінансові питання щодо передачі газорозподільчим компаніям тих мереж, які побудовано за кошти місцевих громад.

За словами економіста, скасування абонплати на газ є «відвертим ідіотизмом».

«Її запровадження є складовою повноцінного впровадження Третього енергетичного пакету ЄС. Принаймні, в Європі до цього віднесуться вкрай критично. Бо для газо- та енергорозподільчих компаній окремо оплачувана абонплата є класичним джерелом стабільних доходів, яке не повинно залежати від обсягу споживання електроенергії та газу. І при цьому, цілком очевидно, що для тих, хто споживає малий обсяг електроенергії та газу, витрати на абонплату будуть значно відчутнішими», – стверджує Кушнірук.

Крім того, він різко розкритикував рішення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана вплинути на ситуацію з підняттям цін на газ.

«Формально, уряд взагалі немає повноважень щось зобов’язати зробити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тому не факт, що ці заклики виконуватимуть», – наголосив експерт.

На його переконання, предметом обговорення між урядом і НКРЕКП може бути лише обґрунтованість розміру абонплати та врегулювання фінансових питань передачі газорозподільчим компаніям тих мереж, що є побудованими за кошт місцевих громад.

«Проте, проблема не в абонплаті, а у пануючому в країні монополізмі штучних та природних монополій. Діяльність Антимопонопольного комітету не витримує жодної критики. Він скоріше захищає інтереси монополістів від незадоволення громадян і суб’єктів господарювання. А закон про природні монополії є настільки бездарним, що фактично жодним чином не захищає суспільство від їхньої діяльності», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ