Шокін хоче повернути собі крісло Генерального прокурора України

Експерт Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Гліб Канєвський у коментарі Слову і Ділу пояснив, про що може свідчити заява екс-генпрокурора Віктора Шокіна про намір повернутися на посаду через суд і розповів, чим насправді це може завершитися.

За словами політолога, поки незрозуміло, чия це політична гра, проте карта повернення Шокіна може розігруватись одразу у кількох напрямах.

«Не виключено, що сам Шокін хоче виторговувати для себе місце у керівництва держави. Можливо, він був незадоволений тим, як його попросили піти, і претендує на якусь посаду в органах прокуратури чи в інших органах влади зараз», – зауважив експерт.

«Карту Шокіна може розігрувати й безпосередньо Адміністрація Президента як заміну Луценкові, якого, можливо, хочуть «використати» на іншій посаді», – підкреслив Канєвський.

«Існує велика ймовірність того, що Шокіна поставлять назад, щоб не втратити підконтрольного АП генпрокурора, а потім будуть реагувати по ситуації», – наголосив він.

Третя карта, яку можуть розігрувати опозиційні до влади сили, – намір використати Шокіна для дестабілізації ситуації. Наприклад, пояснив фахівець, суд поверне його на посаду, Луценко не захоче йти з ГПУ, що стане гарним приводом створити чергову парламентську кризу для перевиборів.

«Усе залежить від того, хто першим зорієнтується та використає Шокіна на свою користь», – запевнив аналітик.

Крім того, він висловив переконання, що поки не слід занадто сподіватись, що втручання США чи Заходу кардинально вплине на ситуацію.

«Нещодавня історія з е-декларуванням ГО та заява Президента про те, що він у будь-якому разі підпише закон, тоді як вже була критична оцінка європейських партнерів, – свідчення, що в АП уже давно «імунітет» до заяв та побоювань Заходу. Тому, якщо вирішиться рокіровка з Шокіним, будь-які заяви партнерів не стануть вирішальними. До того ж, скоріше за все, на Заході займуть позицію вичікування: подивляться, як відреагує суспільство та політичні сили», – підкреслив політолог.

Коментуючи власне шанси Шокіна на повернення він зауважив, що тут важитимуть також деталі справи.

«Якщо, приміром, доведуть, що справа політична, були адміністративні чи технічні порушення, – які легко довести, – то іншого виходу, ніж повернути на посаду Шокіна, не буде», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ