Гонтарєва переконана, що «розв’язання проблеми «Приватбанку» увійде в підручники»

Докапіталізація «ПриватБанку» обійдеться державі ще дорожче, ніж планувалось раніше. Про це повідомила голова Національного банку Валерія Гонтарєва, яка 10 квітня заявила про свою відставку. За її словами, не 97% корпоративного портфелю були видані пов’язаним особам, а всі 100%. А в останню ніч перед націоналізацією тодішнє керівництво фінустанови, вивело з активу 16 мільярдів гривень, передає Українська правда.

За її словами, Ігор Коломойський дав гарантії щодо виконання програми «ПриватБанком», але «цю програму ні менеджери, ні акціонери банку не виконали».

«Зараз проведено постаудит «Приватбанку». Виявлені проблеми не тільки підтвердилися, а були навіть збільшені. Не 97% корпоративного портфелю були видані пов’язаним особам, а всі 100%. Це означає, що потреба у докапіталізації ще більша – і державі доведеться викласти ще більше грошей, аби компенсувати збитки за управління банком командою олігархів», – заявила вона.

«В останню ніч вони провели шахрайські операції на суму більш ніж 16 мільярдів гривень. Аудиторський висновок ви скоро побачите», – повідомила голова Нацбанку.

У свою чергу, її заступниця Катерина Рожкова анонсувала результати аудиту наприкінці квітня – на початку травня.

Гонтарєва зазначила, що у меморандумі з Міжнародним валютним фондом передбачено кроки, «які країна буде робити, щоби повернути собі всі ці вкрадені гроші».

«Але це неможливо. 100% корпоративного портфелю були… Тому, на жаль, країні доведеться витрачати ще гроші для того, щоби докапіталізувати цей банк», – додала вона.

«Подальша стратегія «Приватбанку» буде скорегована відповідно до оновленої стратегії розвитку державних банків. Наше бачення щодо неї вже надано Міністерству фінансів», – повідомила голова НБУ.

За її словами, повне очищення банківської системи було б неможливе без розв’язання проблеми «Приватбанку»: «У цьому банку обслуговуються понад 20 мільйонів громадян України. Всі вони зберегли свої кошти й продовжують отримувати обслуговування».

«Перехід банку під контроль держави був єдиним правильним рішенням, коли нестача у капіталі банку склала 146 мільярдів гривень», – заявила голова Нацбанку.

«Ми вважаємо, що розв’язання проблеми «Приватбанку» увійде в підручники, тому що аналогів у світі подібного проекту ще не було», – резюмувала Гонтарєва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 18 грудня на позачерговому засіданні уряд ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку». За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, держава стала власником 100% фінустанови.

Як зазначив прем’єр, за оцінками НБУ, резерв між сформованими та кредитними ризиками станом на грудень сягнув майже 150 мільярдів гривень, що поставило під загрозу подальше обслуговування клієнтів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ