У НБУ переконують – не слід панікувати щодо курсу долара

Після річного зміцнення гривня йде в «осінню депресію». Курс долара в Україні зростає, однак у Кабінеті Міністрів і Нацбанку причин для паніки не бачать. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень .

У Мінфіні можливе падіння гривні називають песимістичним сценарієм.

«У Міністерстві фінансів завжди працюють песимісти. Це нормально. Ми закладаємо консервативний сценарій для того, щоб потім у разі можливих шоків, ми могли оперативно відреагувати. Це стосується зовнішніх боргів», – підкреслив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Як далі зауважують журналісти, не слід також забувати про заплановане збільшення пенсій, зарплат для вчителів і субсидії. Усе це впливає на курс, однак у Нацбанку не бачать приводу для занепокоєння.

«Це просто прогнози, за які, по суті, ніхто не відповідає. Фінансова стабільність залежить не тільки від курсу валюти. Насамперед – від низької і стабільної інфляції», – зазначив заступник очільника НБУ Олег Чурій.

Фінансовий експерт Олег Устенко переконаний, що нинішня ситуація не змусить українців кинутися скуповувати долар. Швидше навпаки – в обмінники понесуть те, що відкладали на чорний день.

«Сказати населенню кинутися купувати валюту – це все одно, що порекомендувати бідному бігти на фондовий ринок», – резюмував економіст.

Читайте: У Держбюджеті-2018 уряд заклав курс 30 грн/дол

БЕЗ КОМЕНТАРІВ