Експерти прогнозують подальше зненцінення гривні

Офіційний курс долара в Україні нещодавно досяг позначки у 26 гривень, а вже до кінця цього тижня, на думку експертів, національна валюта України по відношенню до долара США може подешевшати ще на 50 копійок. Про це пише видання Сегодня.

«На цьому тижні ми чекаємо нового зростання курсу долара. Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку можуть піднятися до 26,1-26,4 гривні, а готівковий долар можуть продавати і того дорожче – приблизно за 26,3/26,5 гривні», – розповідає старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб.

Олег Устенко,  виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, також переконаний, що гривня найближчим часом девальвуватиме, і вже невдовзі курс долара знову переступить психологічну позначку в 27 гривень. Це пов’язано з тим, що у вересні починається період  виплат по кредитах, починається підготовка до опалювального сезону і підвищується ділова активність.

Водночас, як зазначають експерти, великих стрибків на цьому тижні не варто очікувати, оскільки щороку восени  курс традиційно падає вже декілька років поспіль.

Експерти сходяться на думці, що економічних підстав для різкої девальвації гривні немає, оскільки кон’юктура на зовнішніх сировинних ринках залишається сприятливою для України,  а також немає дисонансу у  співвідношенні попиту і пропозиції на ринку.

Водночас від курсу долара залежить вартість імпортних товарів, які складають приблизно 25% споживчого кошика,, йдеться також і про енергоносії. Тому після девальвації неминуче зростуть темпи інфляції. Як відомо, НБУ прогнозував на 2017 рік інфляцію в районі 8 відсотків з можливою похибкою в 2 процентних пункти. Але більшість експертів вважають, що рівень інфляції за підсумками цього року досягне 12%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ