Підвищення заробітної плати можливе за умови перевиконання доходів Держбюджету

Наразі у Держбюджеті немає коштів для підвищення мінімальної зарплати українцям. Чи зможе уряд знайти необхідні кошти – стане ясно на початку липня поточного року. Про це розповів в ефірі Радіо Свобода міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, підвищення можливе за умови перевиконання доходів бюджету.

«У першому кварталі було недовиконання бюджету майже на 6 мільярдів. У травні практично вийшли «в нуль». За підсумками червня – ми зараз дивимося. Можна буде сказати тільки на початку липня», – заявив міністр.

Рева пояснив, що підвищення «мінімалки» потребує додаткових перерахувань коштів з Державного бюджету до місцевих. На думку міністра, є кілька варіантів, де знайти необхідні гроші. Йдеться про митницю і тіньову зайнятість.

«Треба збільшувати дохідну частину бюджету. Зараз ви бачите, які заходи вживаються щодо контрабанди на митниці. Впродовж літа ми приймемо серйозні заходи щодо «тіньової» зайнятості, щодо тих «рабовласників», які не хочуть реєструвати людей», – зазначив чиновник.

Він додав, що також потрібно буде попрацювати з місцевими органами влади щодо «справедливого перерозподілу доходів від податку на доходи фізичних осіб», щоби при підвищенні мінімальної зарплати уряду не довелося збільшувати фінансування місцевих бюджетів.

Як відомо, з 1 січня 2018 мінімальна зарплата в Україні становить 3723 гривні. Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко вважає, що в цьому році її можна підвищити до 4200 гривень.

Водночас колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що передумов для підвищення мінімальної заробітної плати в Україні немає.