Лозового підозрюють у завданні державі збитків на суму 1,8 млн грн шляхом умисного ухилення від сплати податків та зборів

Регламентний комітет Верховної Ради визнав подання про притягнення до відповідальності нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового законним та вмотивованим, однак недостатньо обґрунтованим. Тому його долю віршуватиме спікер парламенту Андрій Парубій, передає Українська правда.

За це рішення члени комітету проголосували одноголосно під час засідання 5 липня.

В. о. голови Павло Пинзеник пояснив, чому не підтримали подання Генпрокуратури на притягнення до відповідальності «радикала»: «За нашим висновком подання є законним, оскільки внесено належним ініціатором – Генеральним прокурором України. Подання є вмотивованим, тобто він мав достатні мотиви, щоби звертатися до Верховної Ради. Однак у нас є сумніви щодо його достатності та обґрунтованості».

За словами в.о. голови комітету,  подання щодо Лозового внесли до ВР 21 червня.

«У нас є сумніви з приводу того, чи могли взагалі будь-які слідчі дії здійснюватися в межах строку розгляду цього подання. Адже Кримінально-процесуальний кодекс вимагає, щоб обвинувачення базувалося саме на тих доказах, які здобуті в даному кримінальному провадженні», – заявив Пинзеник.

Також, за його словами, у регламентного комітету є також «певні сумніви з приводу можливого спливу строків давності для застосування положень статті 212 КК, а також у частині доведення фактів умислу ухилення від сплати податку».

Зокрема, на думку членів комітету, податковий борг Лозового не є узгодженим у судовому порядку.

Нагадаємо, 21 червня Генеральна прокуратура скерувала до Верховної Ради прохання надати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності депутата з фракції Радикальної партії Андрія Лозового.  Нардеп підозрюється в ухиленні від сплати податків майже на 2 мільйони гривень.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 липня Регламентний комітет Верховної Ради відмовився погоджувати подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Народного фронту» Євгена Дейдея.

4 липня Регламентний комітет Верховної Ради одностайно відмовився позбавляти депутатської недоторканості Олеся Довгого. Його члени знайшли «істотні недоліки» у відповідному поданні ГПУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ