На думку експерта, окупований Донбас став кісткою у горлі США

Оголошення тендеру на постачання зброї Україні є позитивним моментом для нас. Це показує, що США допомагають не тільки на економічному (оголошенням антиросійських санкцій), політичному і дипломатичному, але й на військовому рівні. Щоправда, це дратуватиме Росію, тому не можна виключати ймовірності активізації військового напруження на Донбасі. Про це розповів політичний експерт Сергій Постоловський.

«Призначення тендеру свідчить, що США хочуть якнайшвидше врегулювати конфлікт на Донбасі. Тому що Донбас – кістка в горлі США у відносинах із Росією. Трамп дуже хоче співпрацювати з Путіним по Близькому Сходу, а також щодо приборкання Північної Кореї, оскільки Путін має важелі впливу на Пхеньян», – підкреслив Постоловський у коментарі 24.

Однак, додає він, по-перше, багато що у вирішенні конфлікту на Донбасі залежатиме від майбутньої зустрічі спецпредставника США в Україні Курта Волкера з помічником Путіна Сурковим.

«Волкер і Сурков домовлятимуться щодо законодавчого і політичного оформлення ОРДЛО. З боку Росії предметом торгу буде питання Криму. Тобто Кремль пропонуватиме забути про анексію півострова в обмін на поступове вирішення конфлікту на Донбасі. Також говоритимуть, якою далі буде Україна, що буде з українським парламентом», – спрогнозував політолог.

По-друге, за його словами, ситуація з постачанням захисного озброєння дратуватиме Росію. Тому, переконаний експерт, не можна виключати ймовірності активізації військового напруження на Донбасі – навіть введення додаткових військових частин збройних сил РФ, а також спроб відвоювати нові території.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ