Росіяни ризикують зганьбитися на Мундіалі навіть у найслабшій за складом групі / (на фото – Ігор Акінфеєв)

Близько 20 провідних російських футболістів підозрюють у вживанні допінгу. Якщо підозри підтвердяться, футболістів можуть не допустити до гри в домашніх матчах Чемпіонату світу. Без них росіяни ризикують зганьбитися на Мундіалі навіть у найслабшій за складом групі, де їхніми суперниками стануть Саудівська Аравія, Єгипет та Уруґвай. Про це повідомляє Еспресо.

9 січня російський телекоментатор Алєксєй Андронов оприлюднив список 19 російських футболістів, яких ФІФА перевірить на вживання допінгу. До нього потрапили: Ігор Акінфєєв, Алан Дзагоєв, Віктор Файзулін, Дєніс Глушаков, Владімір Гранат, Сєргєй Ігнашевич, Максим Канунніков, Алєксандр Кержаков, Алєксандр Кокорін, Дмітрій Комбаров, Алєксєй Козлов, Юрій Лодигін, Павєл Могилевець, Алєксандр Самедов, Андрєй Семенов, Олег Шатов, Георгій Щенников, Роман Широков та Юрій Жирков. Із цих гравців лише двоє завершили кар’єру – Кержаков та Широков. Решта футболістів є кандидатами на виступ на чемпіонаті світу-2018 у складі збірної Росії. Семеро із підозрюваних є основними гравцями – Акінфеєв, Дзагоєв, Глушаков, Кокорін, Комбаров, Самедов та Жирков.

Багато у цій справі залежатиме від ФІФА. Міжнародна федерація футболу останнім часом виявляла неабияку лояльність до організаторів Чемпіонату світу-2018. Попри тиск цивілізованого світу, у Росії право на проведення турніру не відібрали.

ФІФА чітко продемонструвала, що на першому місці для неї стоїть фінансова складова турніру. Перенесення ж фінальної частини ЧС-2018 до іншої країни несло чимало ризиків. Серед них і судові позови від росіян, які витратили на організацію чемпіонату світу мільярди доларів.

І саме у цьому контексті варто зазначити, що ФІФА на Чемпіонаті світу не потрібна слабка збірна господарів. Тож, керманичі світового футболу вкотре можуть обрати комерційну доцільність, замість справедливості, пише видання.

Слід зазначити, що офіційно імена підозрюваних у вживанні допінгу, за правилами ВАДА (Всесвітнього антидопінгового агентства) не розголошуються. Вони будуть оприлюднені лише у випадку доведення провини та дискваліфікації звинуваченого.

Інформація про те, що російські футболісти підозрюються у вживанні допінгу вперше з’явилася у доповіді голови незалежної комісії ВАДА Річарда Макларена. У ній наводилися докази існування у російському спорті допінгової системи, підтримуваної на державному рівні. Ця доповідь стала підставою для дискваліфікації із Олімпіади-2018 збірної Росії. До Ігор у південнокорейському Пхенчахані будуть допущені лише окремі російські спортсмени, не причетні до допінгових скандалів. Вони виступлять під нейтральним прапором.