Наступною ціллю терористів «ІД» можуть стати круїзні лайнери на Середземномор'ї
Наступною ціллю терористів «ІД» можуть стати круїзні лайнери на Середземномор’ї

Терористи «Ісламської держави» можуть поширити свій вплив на Середземномор’ї. Про це попередив віце-адмірал Клайв Джонстон, який представляє в НАТО військово-морські сили Великої Британії, пише The Daily Mail.

На його думку, слід очікувати атак на круїзні лайнери, нафтові платформи і контейнеровози.

Джонстон дав зрозуміти, що атаки ісламістів на море стали можливими завдяки поширенню в регіоні складної російської чи китайської зброї. Морський джихад також став більш ймовірний завдяки захопленню лівійського приморського міста Сирт.

«НАТО не слід зациклюватися лише на імміграції. Є ще проблеми на морському узбережжі Північної Африки, а також узяття «ІД» під контроль Сирта та інших місць, що впливають на морську торгівлю і безпеку на морі», – сказав віце-адмірал.

Він зазначив, що військовий конфлікт в регіоні ускладнив завдання, що стоять перед НАТО та Великою Британією.

Джонстон дав зрозуміти, що військово-морська розвідка відстежує поширення корейських, китайських та російських військових апаратних засобів серед прихильників ХАМАС, «Хезболлах» та інших угруповань.

Віце-адмірал зазначив, що наразі ця зброя не спрямована проти НАТО або торгового судноплавства, проте існує «жахлива можливість» в майбутньому, що випадкової ціллю терористів стане круїзний лайнер, нафтова платформа або контейнеровоз.

«Ми знаємо, що їх амбіції сягнули в море, ми знаємо, що вони хотіли б почати морський джихад, як «Аль-Каїда», – сказав представник НАТО.

За його словами, до 3 тисяч джихадистів подорожують Лівією, створюючи стратегічні центри вербування для тих прихильників «Ісламської держави», які не можуть дістатися до Сирії. Тим самим вони забезпечують шляхи відступу, що дозволяють силам «ІД» вийти з-під авіаударів у Сирії та Іраку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ