Енергетики – небезпечніше за більшості інших напоїв, що містять кофеїн

Американські вчені встановили, що енергетики небезпечніші за більшість інших напоїв, які містять кофеїн. Результати дослідження оприлюднили в Journal of the American Heart Association, повідомила Американська кардіологічна асоціація.

Науковці встановили, що енергетики, в порівнянні з іншими напоями, що містять кофеїн, підвищують інтервал серцебиття протягом двох годин.

«Якщо цей проміжок часу, який вимірюється в мілісекундах, занадто короткий або занадто довгий, то серце може почати битися ненормально. Аритмія може бути небезпечною для життя», – пояснив співавтор дослідження Емілі Флетчер.

Учені прийшли до такого висновку у результаті спостереження за 18 добровольцями, які розділили на дві групи.

Учасники першої щодня протягом шести діб вживали приблизно 0,95 літра енергетика, що містить 108 грамів цукру і 320 міліграмів кофеїну, а учасники з другої – енергетик того ж обсягу, що містить 320 міліграмів кофеїну, 40 мілілітрів соку лайма і 140 мілілітрів вишневого сиропу, змішані з газованою водою.

У зв’язку з цим автори закликають з обережністю ставитися до енергетичних напоїв, проте визнають, що в експерименті взяло участь замало добровольців, щоби зробити остаточні висновки про шкоду енергетиків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ