Якщо в грудні 2016 року були готові брати участь в акціях протесту 49% громадян, то у грудні 2017-го 40%

В Україні поменшало людей, які готові брати участь в протестних акціях – за рік частка дорослих українців, які готові виходити на мітинги впала на 9%. Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології в грудні 2017 року.

Згідно з дослідженням, порівняно із попередніми роками рівень готовності до участі в акціях соціального протесту спочатку зріс із 43% у грудні 2014 року до 49% у грудні 2016 року, а потім знизився до 40% у грудні 2017-го.

Водночас зросла частка тих, хто стверджує, що не готовий брати участь у будь-яких акціях протесту: з 46% у 2016 році до 53% – у 2017 році.

Рівень готовності до участі в акціях протесту в цілому відносно нижчий у Західній Україні – 35%.

В Центральному та Південному регіонах 50% респондентів сказали, що не готові до участі в акціях протесту, в Східному регіоні ця частка складає 57%, а в Західному – 59%.

У дослідженні зазначається, що до участі в акціях протесту більше готові чоловіки, ніж жінки (43% проти 38%).

Також спостерігається закономірність: чим вищий рівень освіти, тим вищий рівень готовності до участі в протестних акціях.

Крім того, опитування показало, що представники середнього віку виявили значно вищу готовність брати участь у зборі підписів та страйках порівняно з представниками старшого віку.

Дослідження проводилося методом особистого інтерв’ю. Соціологи опитали 2039 респондентів віком від 18 років, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України, крім окупованого Криму. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.