Кононенко усіляко уникає контакту з журналістами

Близький товариш і бізнес-партнер президента Ігор Кононенко у себе в офісі регулярно проводить зустрічі з власниками енергетичного бізнесу України. Про це йдеться у розслідуванні проекту Схеми.

Журналістам вдалося зафіксувати, як до будівлі, де розташований офіс Кононенка, за короткий проміжок часу приїжджали одразу три бізнесмени з інтересами в енергетичній царині. Перший – це Віталій Кропачов, який за останні кілька років спромігся вирости з рівня донбаського бізнесмена до бізнесмена національного масштабу.

Зокрема, українські ЗМІ неодноразово стверджували, що Кропачов став контролювати роботу декількох вугільних шахт і вугільнозбагачувальних фабрик, які раніше входили до сфери впливу «сім’ї» президента-втікача.

Другий – донедавна російський, а тепер український бізнесмен Павло Фукс. Починаючи з 2015 року, ЗМІ писали про перехід під його контроль низки українських компаній, якими раніше володіли посадовці часів Януковича. Зокрема, ідеться про бізнес, пов’язаний з видобутком газу з українських надр.

І третій бізнесмен, який приїжджав до офісної будівлі, – колишній народний депутат Анатолій Шкрібляк.

Журналісти звернулися за коментарями до усіх бізнесменів. За їхніми словами, Фукс спочатку сказав, що не пам’ятає цієї зустрічі, а потім припустив, що міг бути у спортзалі «5 елементу» – клубу, який межує з офісним приміщенням. Водночас, як перевірили потім журналісти, проходу з офісу до спортивного клубу немає. Кропачов відповів, що не зустрічався з Кононенком, а за номером Шкрібляка відповів чоловік, який представився помічником і пообіцяв передати питання бізнесмену, щойно той повернеться з відпустки.

«Схеми» не змогли поспілкуватися і з самим Кононенком – у кулуарах парламенту журналісти його не бачили, зв’язатися телефоном, через SMS та Facebook також не вийшло.

«Усі ці контакти не схожі на випадкові і говорять радше на підтвердження тези, що саме Ігор Кононенко в оточенні президента курує одну з найбільш грошовитих сфер – сферу енергетики, – контролюючи державні органи влади, до компетенції яких належить ухвалення рішень, від яких цей бізнес залежить», – ідеться у розслідуванні.

Читайте: Нардеп Кононенко вважає підкуп виборців «роздачею подарунків»