1
Вчені просять перевірити, на яких підставах Катерина Кириленко отримала звання доктора наук

Плагіат, «нісенітниці та безглуздий потік свідомості про легкі та тонкі лептони» – таку критику висловили науковці про дисертації дружини міністра культури та гуманітарного віце-прем’єра Катерини Кириленко.

У свою чергу, секретар відділення фізики та астрономії НАН України Вадим Локтєв просить Міністерство освіти і науки перевірити, на яких підставах вона отримала звання доктора наук. Про це йдеться у листі на ім’я міністра освіти і науки та його заступника. Його надіслав 21 січня і опублікував старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Антон Сененко на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, у дисертації Катерини Кириленко є такий текст:

«…Не торкаючись зараз питань про «емоції» «грубих» форм матерії у фізичному макросвіті, припустимо, що легкі та «тонкі» лептони, коли вони згортаються в конгломерації, отримують якісь «надзвичайні» властивості. Психіка у біологічному світі існує як наслідок розвитку природи. Вона має свого реального носія – фізичну часточку. Ця часточка ще невідома науці на сучасному рівні її розвитку. Відомо лише, що шукати її треба саме у світі субелементарних часточок лептонів. Хай навіть первісні часточки, з яких складається матерія у Всесвіті на ступені до Великого вибуху, ще не здатні до відчуття емоційних станів».

«Справа в тому, що мова йде про просто неприпустимий рівень тверджень, якими наповнена дисертація згаданого т.з. науковця», – наголошує Локтєв.

Дисертантка робить твердження, які виходять за сферу її фаху.

«Причому це робиться без будь-яких доказів, голослівно, чим брутально порушується методологія наукових досліджень. Тим самим авторка демонструє, що не опанувала наукової методології, а отже не є може бути визнаною доктором наук. Чого лише варті одкровення, що лептони – це носії психіки. Тоді носіями чого є адрони?», – запитують фізики.

При цьому виявляється, що цей фрагмент тексту  без змін переписаний з іншої «наукової роботи».

«Тобто фактично ми маємо справу з деяким напрямом, який би я не побоявся назвати псевдонауковим», – підсумовують фізики.

«Звертаюсь до вас з проханням перевірити, на яких підставах звання доктора наук отримала пані К. Кириленко. І якщо необхідно, вжити необхідних заходів, зважаючи, що з точки зору фахівців переважна більшість тексту позбавлена будь-якого сенсу, а є незрозумілим нагромадженням фраз і термінів, які навряд чи розуміє й сам автор», – підсумовує секретар ВФА НАН України Вадим Локтєв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ