Дуда пояснив своє рішення тим, що він проти ідеї посилення влади генерального прокурора над Верховним судом

Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на скандальні закони про Верховний суд та Державну раду судочинства. Він наголосив, що є прихильником реформування судоустрою, але країні необхідна «розумна реформа». Про це повідомляє Польське радіо.

Дуда пояснив своє рішення тим, що він проти ідеї посилення влади генерального прокурора над Верховним судом. Він також розповів, що провів численні консультації з юристами та політиками, що мало вирішальний вплив на його рішення.

Польський президент також шкодує, що йому не представили законопроект про Верховний суд перед голосуванням у парламенті. Дуда наголосив, що у польській законодавчій традиції ніколи не було рішень, згідно з якими генеральний прокурор може втручатися у роботу Верховного суду.

Нагадаємо, 22 липня Сенат Польщі ухвалив закон, згідно з яким змінюється процедура призначення членів Верховного суду. При цьому акції біля польського Сейму в центрі Варшави не вщухають вже понад тиждень. Опозиція погрожувала, що мітинги проти судової реформи можуть перетворитися на польський Майдан.

Крім того, минули вихідними у 18 містах Європейського Союзу також відбулися акції протесту, організовані рухом «Pulse of Europe», проти суперечливої судової реформи у Польщі.

Зокрема, в Берліні, Брюсселі, Парижі, Римі, Відні, Варшаві, Мюнхені, Ґамбурзі, Франкфурті-на-Майні учасники акцій протесту висловили підтримку захисту демократії та верховенства закону у польській державі, а також проявили солідарність із опозицією у Польщі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ