Низка компаній із Китаю хочуть побудувати в Україні сонячні електростанції

Китайська державна компанія CCЕC (China National Complete Engineering Corporation) і приватна компанія GCL (Golden Concord Holdings Limited) підписали протокол про наміри реалізації проектів у галузі енергетики в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях. Про це повідомила очільниця Української асоціації Шовкового шляху (Silk Link) Ірина Нікорак в інтерв’ю «Укрінформу».

«Незважаючи на зменшення Верховною Радою України 2016 року «зелених» тарифів, компанії CCЕC і GCL зацікавлені і успішно ведуть переговори з проекту сонячної енергетики в Одеській області», – підкреслила Нікорак.

Водночас, коментуючи розчарування китайської компанії CNBM зменшенням Верховною Радою 2016 року тарифів на електроенергію, яку виробляють сонячні електростанції, вона зауважила, що парламент ухвалив рішення, яке відповідає національним інтересам держави.

«Компанія CNBM заходила на український ринок за часів президентства Януковича в співпраці з Клюєвим, деталі умов їх спільної роботи не публікуються, але сума інвестицій становить близько $1 млрд. Безумовно, коли компанія увійшла на ринок, їй надавалося лобі на дуже високому рівні, але із втратами для бюджету нашої країни. У 2016 році Верховна Рада проголосувала за ухвалення закону про «зелений» тариф, який відповідає національним інтересам держави».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ