Російська влада спеціально перенесла дату проведення президентських виборів на день річниці анексії українського Криму в 2018-му році

66% громадян РФ хотіли б і після 2018 року бачити на чолі держави чинного президента Владіміра Путіна. Про це свідчать результати соцопитування «Левада-центру», що їх наводить російське видання Ведомости.

Соціологи уточнюють: популярність Путіна сягала піку двічі – 2007-2008 років, коли була стабільність і надії на майбутнє, і 2014-2015 років – після анексії Криму.

«Між цими роками – великий провал, накопичення проблем, загальне невдоволення владою і Путіним в цілому. Перед Кримом половина респондентів хотіла бачити президентом нову людину, але Крим змінив ситуацію на протилежну».

Згідно з даними дослідження, третина росіян вважає, що переможець президентських виборів 2018 року має проводити більш жорстку лінію у внутрішній політиці. Причому більше 40% опитаних влаштовує нинішній курс, лише 12% говорять про необхідність лібералізації.

У зовнішній політиці за посилення конфронтації з Заходом виступає п’ята частина респондентів, за збереження поточної лінії – більше половини.

Посилення курсу завжди хочуть від чверті до третини росіян, але неможливо сказати, що саме вони мають на увазі: «До тих, хто так відповідає, відносяться люди старшого віку і люди з невисоким рівнем життя: вони живуть не дуже добре і хотіли б, щоби «жорстка рука навела порядок», у них немає жодної надії, крім як на владу».

Нагадаємо, російська влада спеціально перенесла дату проведення президентських виборів, що мають пройти 2018 року, на день річниці анексії українського Криму. Таким чином Кремль розраховує, що зможе мобілізувати виборців за рахунок націоналістичних переживань, пов’язаних із незаконним «приєднанням» півострова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ