Білоруські правоохоронці затримали під час мітингів близько 120 людей

Двох українців, затриманих під час мітингу в Мінську 25 березня, депортують з Білорусі на батьківщину. Про це повідомив офіційний представник департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, інформують Українські новини.

«Під час протестних акцій в Мінську затримали трьох громадян України. Одного з них притягнули до адміністративної відповідальності та арештували на 15 діб. По відношенню до двох інших суд ухвалив рішення депортувати їх в Україну», – сказав він.

Дипломат повідомив, що наразі затримані українці перебувають в центрі ізоляції правопорушників в Мінську.

Посольство України в звернулося з нотою до Міністерства закордонних справ Білорусі з проханням посприяти наданню дозволу співробітнику консульства відвідати затриманих.

Причини затримання українців кваліфікують як дрібне хуліганство і непокору законному розпорядженню або вимозі посадової особи державного органу під час виконання ним службових обов’язків.

Нагадаємо, 25 березня у багатьох містах Білорусі пройшли протестні акції, приурочені до Дня Волі. На відміну від акцій у Бресті, Гродно, Гомелі та Вітебську, мінський «Марш обурених білорусів» не був дозволений владою.

День Волі присвячений 99-річчю утворення Білоруської народної республіки. Приурочені до нього вуличні акції продовжують розпочату в лютому серію протестів з вимогою скасування президентського указу про «дармоїдство».

Під час акцій протесту в Мінську затримали близько 120 осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ