Справи проти правоохоронців вже передані до суду

Двоє екс-працівників харківського спецпідрозділу «Беркут» досі працюють в управлінні Нацполіції Харкова, попри те що перебувають у статусі обвинувачених. Про це повідомляє Громадське.

Зокрема, справу проти Андрія Хандрикіна передали до суду слідчі управління спецрозслідування Генеральної прокуратури. Його звинувачують в катуванні учасників Майдану, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Справу проти Володимира Ріяко теж передали до суду. Він є фігурантом справи про побиття журналістів «Громадського» 28 січня 2015 року на блокпосту «Пісочин» в Харківській області.

Прокуратура кваліфікувала такі дії як перевищення влади, а нанесення ушкоджень – як перешкоджання діяльності журналістів, а також зловживання повноваженнями, що карається позбавленням волі від 3 до 5 років позбавлення волі.

Для Ріяко обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Водночас він продовжує працювати в харківській поліції.

Як відомо, Святошинський районний суд Києва розглядає справу екс-«беркутівців» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського, яких обвинувачують у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року. Вони не визнають свою провину за жодним із пунктів обвинувачення.

Усього, як повідомляв прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз перебувають у розшуку.

За даними Генпрокуратури, під час Майдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 – загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ