Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко

Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко у коментарі 24 прокоментував затримання українського журналіста Романа Цимбалюка у Москві.

Нагадаємо, 21 березня український журналіст Роман Цимбалюк повідомив, що його затримали московські правоохоронці та відвезли до відділку. Російські полісмени протримали його у відділку 3 години, а звинуватили його в тому, що Цимбалюк нібито під час інтерв’ю проводив несанкціонований мітинг. Увечері того ж дня з’явилась інформація, що українця все ж відпустили.

За словами Огризка, у цій ситуації дивує не стільки затримання нашого журналіста в Москві, скільки, чому в Україні досі продовжують робити вигляд, що Росія живе за міжнародними правилами і апелювати до цього. Насправді Росія це робить свідомо, оскільки у такий спосіб розуміє право як таке.

«Коли ми говоримо про Російську Федерацію, то все те, що діє у відносинах між цивілізованими державами, там не працює. Тому не варто дивуватися тому, що в Москві затримали уже не вперше українського журналіста. Боюся, це не останній випадок. Це запитання було б дивним, якщо таке сталося б, приміром, у Німеччині, Франції, Бельгії. Щодо Росії це норма. Тому що міжнародне право і взагалі будь-яке право – для РФ питання більше теоретичне, ніж практичне», – підкреслив колишній очільник МЗС.

Він запевнив, що вимагати від Росії якоїсь адекватної реакції все одно, що намагатися почути адекватну реакцію від психічно хворої людини. Що неможливо.

На думку дипломата, Романа Цимбалюка відпустили, оскільки, мабуть, російське керівництво оцінило всю безглуздість його затримання.

«У Росії ж головне продемонструвати «рьяность в исполнении предписаний». Але інколи це перетворюється на звичайну дурість. Можливо, побачили, що черговий сплеск антиросійських заяв Москві сьогодні не потрібен», – наголосив фахівець.

До того ж, як він зауважив, Україна повинна використовувати такі випадки грубого порушення міжнародного права для апеляції до тих, то може змусити Росію діяти. Київ має вимагати в західних партнерів, щоб були посилені антиросійські санкції, введені чергові обмеження для Росії.

Це, упевнений Огризко, єдиний спосіб, як можна повернути РФ до чогось більш-менш нормального, оскільки інші способи впливу не діють. При цьому дипломат висловив думку, що Україна повинна була б давно розірвати дипломатичні стосунки з Росією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ