Ігор Доценко готовий сприяти у відновленні графіті

Директор магазину «Емпоріум» каже, що не давав жодних вказівок зафарбувати графіті на фасаді будинку на вулиці Грушевського, а їхнє знищення розглядає як провокацію. Про це Ігор Доценко повідомив в інтерв’ю Українській правді.

«Я три з половиною роки доглядав і підтримував технічний стан цих ґрафіті, бо ті фарби, якими їх малювали – і нітрофарба, і масляна, і гуаш – вони вже до осені половина облетіла. Ми їх підмальовували, і в 2015 році, коли дійсно була загроза, що вони можуть зникнути, ми вкрили їх лаком», – сказав директор магазину.

Він додав, що розцінює ситуацію з графіті як провокацію: «Тобто 3,5 роки їх доглядати, а тоді взяти їх замалювати? Причому зробити це тоді, коли всі з відпусток приїхали, коли у суботу повне місто людей, усі гуляють, ярмарки. Це провокація. Сам В’ятрович у себе на фейсбуці написав і своїм постом усе всім пояснив».

Коментуючи фото, на яких він стоїть поруч з чоловіком, що замальовує ґрафіті, Доценко сказав:

«Я не замальовував і, може, навіть і ця людина не замальовувала. Чи замальовувала. Я приїхав на роботу щось о дванадцятій-початку першої і побачив цю людину, спитав, хто він і що тут робить, бо я знаю, що комунальні служби час від часу чистять фасади. Буквально зразу до мене під’їхала Віра Савченко, помічник нардепа Надії Савченко, і сказала гнівно так: як же так, нащо ви замальовуєте, то неправильно. Я кажу – що ви кажете, ви ж самі бачите, що я щойно приїхав на машині».

Доценко додав, що чоловіка, який замальовував графіті не знає. Він також повідомив, що за ці дні отримав близько 200 погроз у соціальних мережах, зокрема, і від помічників нардепів.

Магазин на Грушевського, приміщення якого Доценко орендував з 1998 року, закрився.  Завдані збитки оцінюються «між десятками і сотнями тисяч гривень». Водночас Доценко готовий сприяти у відновленні графіті.

Нагадаємо, 3 вересня громадські активісти розмалювали і побили вітрини магазину «Емпоріум», власник якого напередодні знищив «Ікони революції». Керівник магазину Ігор Доценко назвав ці ґрафіті «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби».

Водночас, за даними Інституту національної пам’яті, ці ґрафіті віднесені до історичних пам’яток і є у фонді Музею Майдану, а їхнє знищення карається за законом.

Прокуратура Києва порушила кримінальне провадження  за фактом знищення ґрафіті.

Автор «Ікон Революції» соціальний художник Sociopath висловився проти їхнього відновлення групою художників і хоче зробити це особисто.

Малюнки із зображеннями Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка були нанесені на стіни будівлі на вулиці Грушевського на початку силового протистояння в січні 2014 року, коли майданівці були змушені захищатися від силовиків «коктейлями Молотова», а співробітники міліції у відповідь застосовували проти маніфестантів зброю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ