Юрій Вітренко зробив важливу заяву щодо маніпуляцій в облгазах

Головний комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко закликав Кабмін позбутися посередників при поставках газу населенню, при цьому фактично звинувативши облгази у маніпулюванні боргами споживачів і їх накручуванні. Про що свідчить ця заява – пояснив політичний оглядач Ян Борецький виданню InfA.

Оглядач наводить слова Вітренка про те, що облгази у ланцюжку «Нафтогаз» – облгази – споживачі є абсолютно зайвими. «Ці посередники (…) накопичують величезні борги за газ, який вони беруть у «Нафтогазу». Вони кажуть, що це їм населення заборгувало. Перевірити ми це не можемо».

«Особливо слід враховувати, що у нас чи не всі облгази «належать видатному й жодного разу не одіозному бізнесменові Дмитру Фірташу, – коментує Борецький заяву Вітренка. – Фахівці у царині житлово-комунальних послуг давно розповідають, що ми сильно переплачуємо за газ і тепло після підняття тарифів, але переплачували і раніше, що в нашій енергетичній системі працюють шахрайські схеми, що дозволяють власникам облгазів і обленерго казково збагачуватися».

Однак, вважає оглядач, можновладці глухі до заяв про мафію в енергосекторі країни.

«Вітренко каже, що газ для громадян стане дешевшим і «це сприятиме створенню конкурентного ринку газу, відповідно до законодавства ЄС». Ось тут незрозуміло. Якщо весь обсяг газу населенню напряму постачатиме «Нафтогаз», то звідки ж тут ринок візьметься і конкуренція?» – зауважив автор, додавши, що ця заява усе одно є обнадійливим прецедентом.

«Можливо, ті, хто заправляють в державній енергетиці, починають розуміти, що так далі жити не можна – країна вилетить у трубу, якщо не обмежити апетити олігархів, які збагачуються завдяки природним монополіям?» – резюмує оглядач.

Повну версію статті читайте тут: День Незалежності під знаком жебракування влади. Огляд останніх подій від Яна Борецького

БЕЗ КОМЕНТАРІВ