Шаріна
Суд Москви продовжив домашній арешт для Наталії Шаріної

Пресненський суд Москви продовжив домашній арешт директора української бібліотеки у Москві Наталії Шаріної на три місяці. Про це повідомив її адвокат Іван Павлов у Фейсбуці.

«Пресненський (або, як його в народі називають, Зоологічний) суд задовольнив клопотання слідчого і продовжив термін домашнього арешту Наталії Шаріної на 3 місяці», – написав він.

За словами адвоката, суд не дозволив Шаріній навіть короткострокові прогулянки.

«Короткочасні прогулянки, як і раніше, під забороною. Судді не вистачило доказів погіршення здоров’я Шаріної. Мабуть, для того, щоби суд дозволив гуляти, спершу їй треба серйозно захворіти. Як у тому анекдоті: «Вб’ють – тоді й приходьте», – зазначив Павлов.

Разом з тим, за його словами, суд пішов на деякі поступки захисту, трохи пом’якшивши режим домашнього арешту.

«Відтепер Наталія може нічого не порушуючи спілкуватися зі своїми захисниками телефоном. До цього вона такої можливості була позбавлена», – додав адвокат.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року, після обшуків у бібліотеці Москви, директора установи Наталію Шаріну звинуватили в поширенні забороненої літератури й затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала своєї провини.

За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили зі спецсховища. Згодом Шаріну визнали політв’язнем. Кримінальне провадження проти неї порушили за статтею «розпалювання національної ненависті та ворожнечі».

Бібліотека української літератури – спадкоємиця Центральної української бібліотеки Москви, що існувала з 1918-го по 1938 рік. У 1949 році частину фонду передали до бібліотеки Львівського університету. Заклад відкрили в 1989 році, 1994-го йому повернули понад тисячу книг, свого часу відправлених до Львова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ