16 із 20 сторінок, якими починається ключова частина роботи Путіна, були або скопійовані, або переписані з мінімальними змінами з книги професорів Піттсбурзького університету

Скандальний ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Владімір Литвиненко, який має спільний бізнес з президентом РФ, особисто написав кандидатську дисертацію Владіміра Путіна. Про це розповіла його донька Ольга Литвиненко, пише Радіо Свобода.

Наукову роботу Путін захистив 1997 року в гірничому інституті (нині університеті), який очолює Литвиненко. У той час Путін вже працював в Москві і займав посаду заступника керівника справами президента РФ.

За словами Ольги, її батько після того, як став ректором в 1994 році, «організував незаконний бізнес – виготовлення дисертацій». Наукові роботи писала група з професорсько-викладацького складу університету. Крім того, тим, хто купив дисертацію, забезпечували її успішний передзахист і захист.

«Потім це все батько проштовхував через Вищу атестаційну комісію», – додала Литвиненко.

За кандидатську дисертацію треба було викласти від 30 тисяч євро, а за докторську – від 50 до 100 тисяч євро. «Дуже багато людей з «Газпрому» захищались. Яким чином отримували гроші? Це був просто «кеш», клали під столом».

Ольга Литвиненко розповіла, що Путіну дисертацію писав її батько особисто.

«1997 рік, літо, до нас на дачу завезли ксерокс, мій батько взяв відпустку. Путін ніколи не з’являвся у нас на дачі, ніколи не консультувався з моїм батьком щодо дисертації, тобто це не було так, що приходить аспірант до професора: у мене є такі питання, давайте обговоримо, перепишіть і так далі. Ні, тут цього абсолютно не було. Тобто все це написав виключно мій батько», – розповіла Литвиненко та додала, що тоді не обійшлося без банального «копіпасту». Її батько просто брав різні книги, обирав якісь абзаци і додавав свій коментар.

Вона вважає, що Владімір Литвиненко написав дисертацію для Путіна безкоштовно – в якості подяки «за допомогу в отриманні посади ректора». Крім того, у них був не один спільний бізнес.

2006 року дослідники інституту Брукінґса у Вашинґтоні виявили в дисертації Путіна під назвою «Стратегічне планування відтворення мінерально-сировинної бази регіону в умовах формування ринкових відносин» плагіат.

16 із 20 сторінок, якими починається ключова частина роботи Путіна, були або скопійовані або переписані з мінімальними змінами зі книги «Стратегічне планування і політика» професорів Піттсбурзького університету Вільяма Кінґа і Девіда Кліланда, опублікованої 1979 року, а 1982-го перекладеної російською мовою. Шість діаграм і графіків з роботи Путіна майже повністю збігаються з американськими.

Варто зазначити, що Литвиненко очолював виборчий штаб Путіна в 2000, 2004 і 2012 роках. Цього року він став одним із співголів штабу. 2017 року він зайняв 122 місце в рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes.