Дж.Сорос
Сорос вважає, що Україна заслуговує на скорочення боргу

«Україна насилу намагається укласти угоду з кредиторами, чого вимагає МВФ як умову для подальшої фінансової підтримки», – пише відомий американський фінансист та інвестор Джордж Сорос у статті для The Wall Street Journal.

«На жаль, Україна не може вдатися до банкрутства», – нарікає Сорос. Він пояснює, що для держав-боржників не існує аналога глави 11 Закону про банкрутства США, що дозволяє компанії отримати час на реорганізацію, аби знову стати платоспроможною.

«У подібній ситуації єдиним важелем впливу України на переговорах є погроза дефолту в разі, якщо вона не доможеться скорочення боргу. Я впевнений, що у відповідь утримувачі її облігацій попереджають Україну: якщо буде дефолт, ніхто дуже довго не стане інвестувати в країну», – йдеться в статті.

Державний дефолт має довготривалі наслідки як правило тоді, коли кредитори затягують протистояння, як це було в Латинській Америці в 1980-ті роки і тепер у Греції, пояснює Сорос. «Якщо ж країні та її кредиторам вдається швидко досягти угоди, нехай навіть на шкоду кредиторам, країна зазвичай швидко повертається на ринок, за рік або два», – зазначає фінансист.

«Колишній міністр фінансів США Ніколас Брейді розумів це, коли він представив так званий план Брейді в 1989 році, який зобов’язав банки погодитися на зниження заборгованості, принаймні, для тих латиноамериканських країн, які проводили раціональні реформи», – пише Сорос.

«Сьогодні Брейді є головою найбільшого власника українських облігацій, Franklin Templeton, який люто виступає проти полегшення боргового тягаря України. Важко примирити його позицію в 1989 році з позицією Franklin Templeton сьогодні», – зауважує Сорос, підкреслюючи, що «український уряд героїчно бореться за проведення тих структурних реформ, які передбачав план Брейді в 1989 році».

Якщо зменшення заборгованості може дати імпульс цим реформам, то інвестори повинні вимагати його (як це робить МВФ), а не вдаватися до аргументу, що списання боргу спричинить біду. І якщо оголошення дефолту є єдиним способом, щоби полегшити країні борговий тягар, то інвестори повинні вітати Україну за такий крок, а не засуджувати, наголошує Сорос.

Кредитори України виступають проти скорочення її боргу, оскільки «вони не люблять втрачати свої інвестиції не менше, ніж я, – пише Сорос. – Але краще їм щиро визнати це, а не намагатися переконати Україну, що зниження заборгованості погано для країни».

Як повидомляв Інформаційний Акцент, Україна не змогла в середу, 12 серпня, домовитися з найбільшими кредиторами про реструктуризацію зовнішніх боргів і продовжить переговори у четвер.

Читайте: Сорос анонсував інвестиції в Україну на суму 1 млрд доларів

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ