Фінансист спрогнозував черговий виток девальвації національної валюти

Восени цього року буде новий виток девальвації гривні на тлі старту чергового циклу ділової активності та закупівлі енергоносіїв. Прогноз зробив в ефірі ZIK фінансовий експерт Олексій Кущ.

Експерт нагадав, що минулого року гривня девальвувала на 14%. Восени він прогнозує новий виток девальвації гривні: «Ми побачимо новий цикл ділової активності, коли розпочнуться закупівлі енергоносіїв. Буде нова девальвація».

Водночас, очільник Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек закликав подивитися на інші валюти країн, що є основними торговельними партнерами України: «Турбулентність на тому ринку є. Гривня стабільніша до долара, як євро, протягом шести місяців цього року. Проблема не в тому, як коливається гривня, а в тому, щоб це було передбачувано, бо одна з частин сформованого державного боргу – це тоді, коли наша гривня була найстабільнішою валютою у світі».

Крім того, він нагадав, як утворювався державний борг України. Так, 2010-2012 років країна запозичала кошти для збільшення соціальних виплат – коли піднімали бюджетні виплати пенсіонерам, працівникам бюджетних установ не за рахунок росту доходів населення, а за рахунок росту боргового навантаження.

«Коли не ухвалювалися складні рішення в енергетичному секторі, і різницю у цінах на паливно-енергетичні ресурси компенсували за рахунок запозичених коштів, – це шлях у нікуди», – підсумував Шпек.

Читайте: Андрій Новак: НБУ використає відкладення штраншу МВФ для штучної девальвації гривні

БЕЗ КОМЕНТАРІВ