Щоби повернути Крим, Україні слід стати успішною країною

Імовірність, що Крим з доброї волі Росії повернеться до складу України, вкрай мала, і цього не варто очікувати навіть після закінчення президентського терміну Путіна. Цю думку висловив політичний біженець з РФ, економіст, екс-керівник російського Мінфіну і Центробанку Сєргєй Алєксащєнко. Про це пише РБК-Україна.

Він переконаний, що Крим навряд чи повернеться до складу України як за влади Путіна, так і після нього.

«Я так кажу не тому, що я цього не хочу, а тому що є вираз «rule of law» – «верховенство права», а є «rule by law» – «встановлюючи закон». У Росії під Крим переписана Конституція, тому в цій парадигмі для того, щоб повернути Крим назад треба змінювати Конституцію, для цього треба домогтися згоди всіх суб’єктів федерації, провести референдум в Криму. Це все є складним процесом, та й, скажіть, яким буде результат референдуму», – підкреслив Алєксащєнко.

Крім того, він зазначив, що будь-яка людина на президентській посаді все одно повинна буде виконувати чинний закон або йти на його порушення.

«Але навіть якщо це допустити, то, повторюся, повернення відбудеться не раніше, ніж Путін відійде від влади, а це станеться, з урахуванням виборів в Росії, не раніше 2025 року, а чим більше часу проходить, тим більше Крим буде ставати російським, і тим складніше ставатимуть стосунки Росії та України», – переконаний економіст.

За його словами, «єдиний шанс для України повернути Крим – це стати настільки успішною державою, що не тільки Криму, але і Краснодарському краю та Брянщині захочеться увійти до її складу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ