У пропагандистському заході взяв участь і екс-міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, якого підозрюють у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану

Щонайменше троє екс-працівників київського підрозділу «Беркут», яких розшукують за вбивство 48 людей та поранення ще 80-ти на вулиці Інститутській під час подій на Майдані у лютому 2014 року, взяли участь у параді «Безсмертний полк України» у Москві 9 травня. Про це інформує Громадське.

На оприлюдненому відео можна побачити Олексія Цвігуна, Петра Псарьова та Євгена Пронозу. Усі троє належать до роти Дмитра Садовника, який втік у Росію.

Псарьов потрапив до РФ нелегальними шляхами у лютому 2015 року, Проноза офіційно виїхав у грудні 2014 року, а Цвігун – у квітні 2014 року.

Загалом, у розстрілах на євромайдані підозрюються 23 екс-працівника київського «Беркуту». 18 з них – у розшуку, п’ятеро – зараз на лаві підсудних. Справа щодо них слухається вже понад 2 роки в Святошинському суді Києва.

На мітинг «Безсмертного полку» в Москві 9 травня 2018 року вийшов і екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Печерський районний суд Києва 27 квітня дозволив Генеральній прокуратурі проведення спеціального (заочного) розслідування стосовно Захарченка у справі про організацію розстрілів активістів на Євромайдані.

Захарченко підозрюється в організації у складі організованої злочинної групи перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників у Києві з 18 по 20 лютого 2014 року.

В червні 2017 року ГПУ оголосила про нові підозри Януковичу, Захарченку, Якименку і низці інших екс-чиновників у «справах Майдану». Їх підозрюють у незаконному перешкоджанні організації та проведення мітингів, походів і демонстрацій, організації перевищення співробітниками правоохоронних органів влади та своїх службових повноважень, умисного вбивства двох і більше осіб, закінченого замаху на умисне вбивство двох і більше осіб, заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, а також в організації терористичного акту.