На думку Расмуссена, просувати свої плани у внутрішній політиці Трампу заважають підозри щодо зв’язків його виборчої команди з РФ

Щоби покласти край скандалу, пов’язаному зі зв’язками Президента США Дональда Трампа з Кремлем, його адміністрація повинна чітко окреслити свою політику щодо Росії. І найпростіший спосіб це зробити – присвятити більше зусиль для завершення війни в Україні, яку розпалює Москва. Про це на сторінках Wall Street Journal пише колишній Генеральний секретар НАТО Андрес Фоґ Расмуссен.

Він нагадує про жорстку зовнішню політику президента Рональда Рейґана в часи Холодної війни, який систематично підштовхував тогочасного лідера СРСР Міхаіла Горбачова знести Берлінський мур і покласти край конфронтації між Сходом і Заходом. Сьогодні ж розкол між сторонами пролягає не через символічну стіну, а криється в небезпечній ситуації в Україні.

«Москва залишилася на Донбасі, тому що Захід дозволив їй це зробити. США можуть продемонструвати західну рішучість, посиливши санкції проти Росії, а також збільшити ціну російської агресії, передавши Україні оборонне озброєння», – пише Расмуссен.

Екс-голова НАТО нагадує про всі проросійські заяви, які Трамп зробив під час виборчої кампанії. І дехто може дійти висновку, що президент США не може змінити свій політичний курс. Але досвід Рейґана свідчить, як демонстрація сили може змінити умови.

«Якщо Трамп займе жорстку позицію проти Москви, він може поставити в глухий кут своїх критиків», – зауважує Расмуссен.

На його думку, війна на Донбасі – це бомба сповільненої дії. Однак, її можна знешкодити, якщо знайти нову формулу взаємодії з Москвою. Києву це може дати більшу безпеку, Москві – свободу від західного економічного тиску, а для президента Трампа – це стане гамбітом, що звільнить його «від російських демонів».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ