Головний військовий прокурор анонсував низку затримань в ході обшуків у рамках справи Клименка

З 2011 по 2014 роки екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко вивів з України понад 788 мільйонів доларів. Про це заявив заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос, коментуючи обшуки в ТРЦ «Гулівер», передає Українська правда.

За його словами викрадені в держави кошти під час активної фази Революції гідності були перераховані офшорними компаніями Клименка на рахунки групи компаній «Юнісон».

«Юнісон – це материнська компанія сім’ї Клименків (…) мадіахолдингу «Вести» і двох компаній з управління активами, власниками яких була родина Клименків і які обслуговували повністю сім’ю Януковича», – зазначив Матіос.

Він пояснив, що Клименко зареєстрував на батька низку офшорів на Британських Віргінських островах і на Кіпрі. Саме на ті рахунки і були виведені кошти та легалізовані адвокатами Клименка у європейських банках, зокрема, в банках Ліхтенштейну.

На гроші з офшорів група компаній «Юнісон» купила 78 елітних квартир у Києві, Одесі та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у найелітніших районах Києва та області, Одеси і Донецька. Крім того, були придбані дорогі автомобілі, три поверхи ТЦ «Гулівер» і одна тисяча залізничних вагонів, які на сьогодні приносили  дохід Клименку і були основним джерелом фінансування медіа-холдингу «Вести».

Матіос додав, що було встановлено належне родині Клименків майно, механізми легалізації грошей, а також  коло осіб, які досі акумулюють надходження доходу з нерухомого майна. Ці кошти витрачались на квазіпартію «Успішна країна», медіа-холдинг «Вести» і охоронну структуру «Скіф».

Головний військовий прокурор також анонсував низку затримань в ході обшуків у рамках справи Клименка.

«Гелікоптери були готові, але сьогодні нельотна погода. Ми знайшли підводні човни – я жартую, а також всі нори, куди збиралися втікати ті люди, які сьогодні увечері ознайомляться із конкретними документами», – сказав він.

Щоправда, жодних прізвищ Матіос не озвучив.

Нагадаємо, 14 липня в офісних приміщеннях ТРЦ «Гулівер» в центрі Києва, декілька поверхів якого є власністю екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка та членів його родини, а також за іншими адресами тривають обшуки, що їх проводить Головна військова прокуратура разом із Національною поліцією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ