Колишній очільник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж

Колишній очільник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж у коментарі Обозревателю заявив, що серйозною ескалацією конфлікту на Донбасі бойовики хочуть тиснути на «нормандську четвірку».

Маломуж переконаний: навіть попри загострення на маріупольському напрямку, наступу на Маріуполь не передбачається.

Як він пояснив, у такому разі бойові дії перейдуть у формат масштабного конфлікту з глобальною участю Росії по всій лінії розмежування. А тоді в роботу піде значно важче озброєння.

Крім того, генерал зауважив, що активізація боїв на Донбасі адресована членам «нормандської четвірки», щоб ці держави посприяли врегулюванню у зоні АТО.

Зокрема, йдеться про припинення обстрілів, відведення важкого озброєння та проведення виборів, контрольованих Росією. Він також підкреслив, що зараз Кремль хоче заморозити конфлікт та сформувати проросійську владу на окупованих територіях.

«Ця модель пов’язана і з видачею паспортів. Іде поступова формалізація цих структур. Не приєднуючи їх до Росії, визнаючи їх територіями України, але водночас і не віддаючи під контроль України, а створюючи локальні або більш глобальні вогнища протистояння», – підсумував розвідник.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ