Щодо Ратушняка порушили кримінальне провадження

Проти колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка, відомого своїми скандальними висловлюваннями, порушили кримінальне провадження через зневажливе ставлення до української мови, передає Українська правда.

За словами депутатки Ірини Подоляк, яка надіслала відповідний запит до СБУ, 30 січня 2017 року колишній міський голова Ужгорода на своїй сторінці у Facebook опублікував повідомлення, в якому закликав будувати стіни кримські, донбаські, чернівецькі, одеські, львівські й відгородитись від «ненависної» київської влади.

«У коментарі до свого повідомлення той пан пише, що «лише у хохлів всі питання і проблеми вирішені й залишилось розстрілювати всіх, хто шипить галицьким акцентом, який окреслили українською мовою», називає українську мову «хрюканням і блювотинням», а також зазначає, що «влада і ресурси – у сіоністів, що гоїв важають тваринами», – зазначає Подоляк.

Як результат мого звернення, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову

Posted by Iryna Podolyak on Thursday, 16 March 2017

Факти поширення користувачем «Ратушняк Сергій» у соціальній мережі Facebook матеріалів, зазначених у депутатському зверненні, перевірятиме слідчий відділ Управління СБУ в Закарпатській області.

Ратушняку інкримінують ч.2 ст.109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) та ч.1 ст.110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) Кримінального кодексу України.

На персональній сторінці екс-мера Ужгорода Сергія Ратушняка цей пост наразі видалений.

Нагадаємо, що у червні 2015 року Ратушняк назвав студентів з Індії «сифілісною циганотою», коментуючи, чому адміністрація його аквапарку відмовила іноземцям у відпочинку. А 2009 року Ратушняк назвав Арсенія Яценюка «обнаглевшим еврейчиком».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ