Глава «Спілки власників житла України» Олексій Кучеренко

Відповідно до закону про житлово-комунальні послуги, вони надаються індивідуально у кожну квартиру, тому розрахунки за будинковими лічильниками – незаконні. Про це заявив колишній міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі ZIK.

Сьогодні по всій Україні громадяни подають позови проти будинкових газових лічильників. Уже навіть є виграні справи.

«Ці люди правильно роблять. Це було абсолютно незаконне рішення Національної комісії», – підкреслив Кучеренко.

Він також зауважив, що люди отримали такий собі «газовий колгосп». А з затвердженням закону про комерційний облік тепло- і водопостачання така ж проблема може перерости і на обрахування усіх інших комунальних послуг.

«Потрібно негайно провести слухання, на які запросити житловиків, кооперативи, ОСББ, енергетиків чи представників водоканалів і поговорити, які можуть виникнути небезпеки. Оскільки очевидно, що там буде «колгосп» і колективна відповідальність за несплату», – заявив експерт, додавши, що відповідно до чинного закону про житлово-комунальні послуги вони надаються індивідуально у кожну квартиру.

«Тому я беруся стверджувати, що протягом останніх трьох років виставлення рахунків за будинковими лічильниками – абсолютно незаконне обрахування як киян, так і усіх українців», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ