Печерський райсуд обирає запобіжний захід Володимиру Замані

Колишньому начальнику Генерального штабу Володимиру Замані повідомили про підозру в державній зраді. Сьогодні Печерський райсуд обирає йому запобіжний захід, передає Українська правда.

Як повідомив Головний військовий прокурор Володимир Матіос, Замані закидають зменшення особового складу боєздатних військовослужбовців та розформування військових частин. За даними слідства, його дії позбавили державу протиповітряної оборони.

За словами Матіоса, у 2013 році Замана скоротив війська на майже 17 тисяч осіб і понад 70 військових частин. Також екс-начальник Генштабу у 2014 році не привів війська у бойову готовність напередодні російської агресії, нібито знаючи про те, що вона планується.

Колишній чиновник підпорядкував певні боєздатні військові частини, які могли відбити агресію, керівнику Військово-Морських сил. Слідство вважає, що це допомогло Росії захопити Крим.

Крім того, під керівництвом Замани були скорочені війскові комісаріати, що заважало мобілізації.

Матіос розповів, що в особовій справі Замани відсутня його присяга.

Як повідомив у Facebook генпрокурор Юрій Луценко, військова прокуратура разом із Службою безпеки затримали Заману.

«Реформа структури ЗСУ фактично готувала анексію Криму та «Новоросії». Крім цього саме В.Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-Морських сил (майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи «Крим» ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у час російської агресії», – написав Луценко.

Військова прокуратура спільно з СБУ затримала екс-начальника Генштабу Володимира Заману.У врученій підозрі говориться,…

Gepostet von Юрій Луценко am Montag, 25. Februar 2019

Наразі Печерський районний суд Києва оголосив перерву до 19-ї години в засіданні, на якому обирають запобіжний захід Володимиру Замані.

Сам Замана, відповідаючи на запитання судді стосовно підозри зазначив:

«Мені її вручали, але я вирішив, що це нижче мого достоїнства читати цю галіматью».

Нагадаємо, Володимир Замана обіймав посаду керівника Генерального Штабу Збройних Сил з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року.

Янукович звільнив Заману, за неофіційною інформацією, через те, що той відмовився дати наказ на висунення на Київ десантної дивізії з Дніпропетровська.

Замана свідчив у справі про державну зраду Віктора Януковича. Він говорив, що перші повідомлення про загострення ситуації у Криму почали надходити у січні 2014 року. Замана стверджував, що розмовляв з цього приводу з Олександром Турчиновим, але тогочасне керівництво нібито вирішило не відповідати на агресію. У свою чергу, Турчинов назвав ці свідчення брехнею.