Старобільський районний суд Луганської області залишив Олександра Єфремова під вартою до 28 квітня

Українська Генпрокуратура отримала від Федерального бюро розслідувань США інформацію про те, що екс-«регіонал» Олександр Єфремов, перебуваючи на посаді глави Луганської ОДА, переказав мільйони доларів на рахунки підконтрольних йому іноземних компаній. Про це йдеться в тексті ухвали Печерського райсуду Києва від 16 березня. Про це повідомляє Українська правда.

«Згідно отриманої в рамках міжнародного співробітництва інформації Федерального Бюро Розслідувань США, ОСОБА_2 (Єфремов, – ред.), починаючи з червня 2006 року, через ПАТ «Укркомункбанк», здійснював перерахування значних сум грошових коштів, які вимірюються у мільйонах доларів США, фірмам-нерезидентам України, які є підконтрольними йому ж», – зазначається в ухвалі.

«Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що формальним власником ПАТ «Укркомункбанк» є ОСОБА_8, який перебував на посаді заступника ОСОБА_2 в період очолювання ним Луганської обласної державної адміністрації», – цитує видання текст ухвали.

Вказується, що у 2014 році НБУ постановив надати ПАТ «Укркомунбанк» стабілізаційний кредит на суму 34 млн. гривень строком до двох років з терміном освоєння кредиту впродовж 3 місяців з дати ухвалення вказаної постанови.

Суд вирішив частково задовольнити клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів Єфремова (який в ухвалі суду фігурує як ОСОБА_2, – ред.), які знаходяться у НБУ. Оригінали документів суд заборонив вилучати, дозволивши зробити копії.

Слідчий ГПУ зазначив, що клопотання стосується «досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «Індекспром», ТОВ «ДС-8», ПП «Портекс», ПП «КОНСЕНТ», ТОВ «Торговий дім Краснолуцький машинобудівний завод» та ДП «Луганськвугілля» впродовж 2011-2013 років в інтересах підконтрольних ОСОБА_2 суб’єктів господарської діяльності».

Також провадження стосується фактів організації проведення мітингів на території міста Луганськ, «метою яких була дестабілізація суспільно-політичної обстановки в Луганській області та державі, зокрема, надання організаційної та іншої допомоги в створенні та діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка».

Як відомо, Старобільський районний суд Луганської області залишив голову фракції «Партії регіонів» у Верховній Раді 7-го скликання Олександра Єфремова під вартою до 28 квітня.

Екс-регіонала затримали 30 липня 2016 року в аеропорту Києва.

Його підозрюють у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, у підтримці так званої «ЛНР», а також незаконному заволодінні майном «Луганськвугілля».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ