Олена Бондаренко оприлюднила цинічний коментар з приводу нагородження Олега Сенцова премією ім. Сахарова «За свободу думки»

Колишній член «Партії регіонів» Олена Бондаренко обурилася через новину про нагородження українського режисера і бранця Кремля Олега Сенцова премією ім. Сахарова «За свободу думки». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє український політолог Олексій Голобуцький.

«Бондаренко постом з приводу премії Сахарова для Сенцова: «Сахаров у труні перевернувся… Чи то Сахаров  терорист, то чи Сенцов  мученик. Поміркуйте, люди добрі». Олена переплюнула своїм захмарним цинізмом весь кремлівський пул. Навіть фотографію Сахарова в труні додала»,  обурився політтехнолог.

Нагадаємо, 25 жовтня 2018 року політв’язень Сенцов став лауреатом правозахисної премії імені Сахарова. Він став першим в історії українцем, який здобув цю нагороду. На вручення премії, яке відбудеться 12 грудня, запросили його адвоката та сестру.

Довідка: Премія «За свободу думки» імені Сахарова (англ.  Sakharov Prize for Freedom of Thought ) нагорода в царині прав людини, яку заснував 1988 року Європейський парламент на честь Андрія Сахарова. Премію вручають особам, котрі зробили «винятковий внесок у боротьбу за права людини по всій земній кулі».

Як відомо, Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва в 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває в колонії в місті Шахти Ростовської області.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв’язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Мати Олега Сенцова написала Путіну клопотання про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.