Ігор Гіркін-Стрєлков
Стрєлков зізнався, що фактично він розв’язав військові дії на Донбасі

Колишній ватажок проросійських бойовиків Ігор Гіркін (Стрєлков) розповів, як він боровся з мародерством під час окупації Слов’янська. Зокрема, він визнав, що за його наказами були розстріляні як мінімум чотири особи. Про це він заявив в ефірі Радіо-КП.

«Розстріл. Оскільки на війні, особливо в умовах облоги, всі суди… У нас діяв військовий суд, і було введено законодавство 1941 року, запроваджене Сталіним», – сказав він.

«На підставі цього законодавства ми судили, здійснювали суди, розстрілювали … Всього було розстріляно за час мого перебування в Слов’янську чотири особи», – заявив він.

Стрєлков уточнив, що «двоє за мародерство серед військовослужбовців, один за мародерство місцевий, і один за вбивство військовослужбовця, ідейний «правосєк».

При цьому він зізнався, що фактично він розв’язав військові дії на Донбасі: «Перші постріли, нехай і в повітря, були з боку повстанців, здійснені нашим загоном».

Коментуючи, що з точки зору міжнародного права він є військовим злочинцем, Стрєлков сказав: «Мене абсолютно не хвилює міжнародне право, бо це інструмент в руках переможців. Якщо ми будемо переможені – ну, що ж, значить, до мене будуть застосовані норми цього права».

Відповідаючи на запитання, чи готовий він постати перед Гаазьким трибуналом, екс-ватажок терористів заявив: «Я глибоко впевнений, що я до нього не доїду».

«Як кажуть, я занадто багато знав, як у відомому фільмі. А, по-друге, я постараюся зробити все, щоби цього не сталося, зі свого боку», – сказав він.

Він також упевнений, що доля окупованого Донбасу «вирішується в Москві»: «Це можна сказати і на жаль, і на щастя – тут з якого боку подивитися. Якщо Москва зможе підтримати ці республіки, якщо вони не будуть здані назад до складу України, а тенденція є і до цього, і до зворотного абсолютно, то тоді ці республіки зможуть вижити».

«Я думаю, з часом вони будуть об’єднуватися, і сподіваюся, рано чи пізно увійдуть до складу Росії, саме за це постав Донбас. За возз’єднання з Росією, а не за якусь незалежність. Ніхто цього не хотів, все починалося тільки під російськими прапорами, і скажемо так, створення ось цих держав – псевдо поки держав, на жаль, з цілої низки параметрів – воно не відповідало і не відповідає досі інтересам населення».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ